Należy koniecznie zwrócić uwagę, że markizy selt zapewniają całkowity komfort zarówno optyczny, ale i termiczny. Powinno się dodać, że markizy tarasowe selt to odpowiednia ochrona. Poza tym niepowtarzalny wygląd. Trzeba dopowiedzieć, że markizy firmy selt są tworzone z najwyższej jakości materiałów pochodzących od najlepszych producentów w tej branży. Każdy z nich posiada sprawdzone certyfikaty, a także atesty. Istotny jest poza tym fakt, że realizacja takiego to zamówienia jest bardzo szybka. Skutkuje to tym, że wybraną markizę selt będziemy mieć w swoim domu już po upływie kilku dni po złożonym zamówieniu. Mamy dodatkowo możliwość wyboru określonego rodzaju, a także koloru konstrukcji z takiej bogatej oferty. Zastosowanie odpowiednio sugerowanej automatyki poprzez firmę selt umożliwia w komfortowy sposób cieszyć się pożądaną przez nas markizą. Markiza balkonowo-sklepowa z kasetą selt to markizy nadokienno -balkonowe, które są przeznaczone do odpowiedniego zacieniania oraz osłony wnęk okiennych, a następnie witryn i balkonów, a także tarasów bądź niekiedy werand.

Aluminiowa kaseta, która została tutaj zastosowana, osłania tkaninę oraz chroni ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Opuszczane, aluminiowe ramiona wyposażone zostały w sprężynę, napinającą tkaninę i zapobiegającą składaniu ramion nawet pod naporem wiatru. Ciężar tej markizy został rozłożony na uchwyty ramion i rury nawojowej, dlatego właśnie Italia w kasecie może zostać mocowana nawet w miejscach, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami. Niezwykle lekka konstrukcja ukazywanej markizy selt sprawia że jej montaż jest banalnie łatwy. Należy także zauważyć, że jej konstrukcja jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały.

Markiza Silver zwana również jako markiza silver selt to przede wszystkim markiza o dość lekkiej konstrukcji, co jednocześnie czyni ją ekonomicznym rozwiązaniem do odpowiedniego zacieniania tarasów czy balkonów o średniej wielkości.

Łańcuch Flyera sprawia, że są one niezwykle wytrzymałe i bardzo trwałe. Cała to konstrukcja markizy selt opiera się jednak na solidnej aluminiowej belce kwadratowej. Skutkuje to tym, że daje ogromną swobodę w wyborze docelowego miejsca zamocowania uchwytów, a poza tym ułatwia montaż markizy selt. Powinno się także dopowiedzieć, iż przedstawiana konstrukcja jest lakierowana tak zwaną techniką proszkową na de facto biały kolor. Mamy również możliwość zastosowania tak zwanego zestawu do ramion krzyżowych. Poza tym do markizy mamy dodatkowo możliwość opcjonalnie zamontować liczne napędy elektryczne.

Na szczególną uwagę zasługuje również markiza balkonowa selt z ramionami poręczowym. To niezwykle estetyczna osłona przed mocnym słońcem. W związku z czym warto jest dodać, iż to praktyczna ozdoba wielu balkonów i tarasów, a także wnęk balkonowych. Nie należy zapominać że charakterystyczne dla takiej odmiany markizy są balustrady naszego balkonu. To właśnie ich konstrukcja umożliwia na ustawienie prawidłowego kąta pochyłu. Natomiast na końcach i u podstawy ramion znajdują się również haki. To właśnie do nich zaczepia się tak zwaną belkę przednią z wybranym materiałem.